O mnie

Witaj na moim blogu.

Nazywam się Tomek. Postanowiłem spróbować swoich sił w opisywaniu moich krótszych i dłuższych wycieczek. Czy idzie mi to dobrze? Sam/a oceń.

Wiele osób marzy o podróżach, zwiedzaniu egzotycznych krajów. Kto nie chciałby pojechać na Karaiby, do Tajlandii czy Meksyku. Czy ktoś nie chciałby zobaczyć na własne oczy Wodospadów Iguazu?

Zachwycamy się tym, co odległe, marzymy o tym, co nieosiągalne. A czy dostrzegamy to, co obok nas? Czy znamy nasz własny dom?

Chciałbym zachęcić wszystkich czytających tego bloga, do zainteresowania się najbliższą okolicą, swoją miejscowością, swoją gminą, powiatem, województwem… Często nie widzimy tego, co mamy na wyciągnięcie ręki.

Niejednokrotnie zastanawiamy się, jak spędzić weekend. Przed telewizorem, czy w galerii handlowej? Ja proponuję spacer po najbliższej okolicy. Namawiam do odkrywania miejsc, które codziennie mijamy, ale nie przystajemy, żeby zachwycić się ich pięknem, zainteresować się ich historią. Proponuję wsiąść w samochód, autobus czy pociąg i pojechać do sąsiednich miejscowości. Na pewno odkryjemy wiele ciekawych, niezwykłych zakątków.

Może ten blog kogoś zainspiruje do własnych poszukiwań, do zainteresowania się swoim bliższym i dalszym otoczeniem.

Życzę wszystkim udanej lektury.