O mnie

Witaj na moim blogu.

Wiele osób marzy o podróżach, zwiedzaniu egzotycznych krajów. Kto nie chciałby pojechać na Karaiby, do Tajlandii czy Meksyku. Czy ktoś nie chciałby zobaczyć na własne oczy Wodospadów Iguazu?

Zachwycamy się tym, co odległe, marzymy o tym, co nieosiągalne. A czy dostrzegamy to, co obok nas? Czy znamy nasz własny dom?

Chciałbym zachęcić wszystkich czytających tego bloga, do zainteresowania się najbliższą okolicą, swoją miejscowością, swoją gminą, powiatem, województwem… Często nie widzimy tego, co mamy na wyciągnięcie ręki.

Niejednokrotnie zastanawiamy się, jak spędzić weekend. Przed telewizorem, czy w galerii handlowej? Ja proponuję spacer po najbliższej okolicy. Namawiam do odkrywania miejsc, które codziennie mijamy, ale nie przystajemy, żeby zachwycić się ich pięknem, zainteresować się ich historią. Proponuję wsiąść w samochód, autobus czy pociąg i pojechać do sąsiednich miejscowości. Na pewno odkryjemy wiele ciekawych, niezwykłych zakątków.

Blog dopiero powstaje, wpisów będzie przybywało. Chciałbym tutaj pisać o tym, co mnie zainteresowało, zachwyciło. Większość artykułów będzie dotyczyło mojej małej ojczyzny. Ale będę też pisał o dalszych okolicach, o Polsce i nie tylko. Większość wycieczek odbywam ze swoją rodziną. Ale czasami jeżdżę też sam. Zwłaszcza w miejsca, które dzieci niespecjalnie ciekawią, albo gdzie będzie im ciężko dojść.

Może ten blog kogoś zainspiruje do własnych poszukiwań, do zainteresowania się swoim bliższym i dalszym otoczeniem.

Życzę wszystkim udanej lektury.